Bosch Fırın Geç Pişiriyor

“Bosch fırını geç pişiriyor.” sorunu, mutfakta yemek yapan kadınların sıkça karşılaştığı bir durumdur. Bu durum, genel olarak fırında bulunan rezistanslarda gerçekleşen arızalardan kaynaklanmaktadır. Bunun haricinde, pişirilen yiyeceğin uygun derece programında pişirilmemesi de bu sorunlar arasında yer almaktadır.

Her yiyeceğin bir derece programı vardır. Bu program, hem pişirme süresini hem de pişirme sıcaklığını hesaplamaktadır. Bu hesaplama yapıldıktan sonra uygun süre ve sıcaklık ekranda gösterilir. Ekranda yazılanlara göre pişirme gerçekleştirilir. Ancak bazı arızalanmalarda bu sayılar, sayaç tarafından yanlış hesaplanabilmektedir. Buna bağlı olarak yiyeceklerin bazıları geç pişebilmektedir.

Bu sorunun asıl kaynağı hesaplama sayacında bulunmaktadır. Bu sayaçlar, dijital bir yapıya sahip olduğundan, beklenmedik şekillerde bozulabilmektedir. Bu sayaçlar sadece yiyecekleri değil, fırının tamamını kötü yönde etkilemektedir.

Bosch Fırını Geç Pişiriyor Sorununun Çözümü
“Bosch fırını geç pişiriyor.” hatasının çözümü oldukça basittir. Fırınlarda bulunan sayaçlar, yanlış hesaplama yaptığı zaman bu tür hatalar oluşabilmektedir. Bu durumda en iyi çözüm, Bosch servisini çağırmaktır. Yetkililer, fırın üzerinde yapacakları sistem ayarlamaları ile, sorunu giderebilmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56