Franke Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Günümüzde bulaşık makinelerinde suyun tahliye edilememesi en önemli ve en yaygın görülen sorunlardan birisini oluşturur. Franke bulaşık makinesi su boşaltmıyor sorunu sıkça görüldüğü gibi çoğu zaman tüketicilere ciddi mağduriyetler yaşatır. Çünkü suyu tahliye edemeyince makine programı tamamlanamaz ve bu durumda kapağı açılamaz. Bu yüzden suyun tahliyesine engel olan sorun ya da arıza ne ise onun tespit edilip, en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerekir.

Franke bulaşık makinelerinde, tıpkı diğer bulaşık makinelerinde olduğu gibi temel çalışma prensibi çerçevesinde yıkama sonunda makinede kalan su dışarıya su tahliye pompası ve su tahliye hortumu aracı ile giderden atılır. Bu çerçevede su tahliyesini sağlayan bu parçalardan birisinde bir arıza oluşursa, su tahliyesi verimli şekilde sağlanamaz veya hiç gerçekleştirilemez.

Bu yüzden Franke bulaşık makinelerinde suyun tahliye edilememesi halinde;

– Su tahliye filtresi ve su tahliye hortumu tıkanıklık olasılığına karşı kontrol edilir. Eğer tıkanmışlarsa tıkanıklık giderilir.

– Su tahliye pompası arızalanmış olabilir. Bunun için pompa kontrol edilir ve arızalıysa sökülerek, yerine yenisi takılır. Bu noktada orijinal yedeği tercih edilirse sonraki kullanım sürecinde kullanım ömrünün daha uzun olması sağlanmış olur.

– Bulaşık makinesinin program aygıtında boşaltıma işlemine geçiş tamamlanamamış olabilir. Bu durumda makinenin boşaltım yapması gerektiğinin farkında olmaması gibi bir durum ortaya çıkartır. Böyle bir durum söz konusu ise program aygıtındaki ilgili sorun tespit edilip, onarıldıktan sonra çözüm sağlanır.

İşlemleri sırasıyla gerçekleştirilir. Böylelikle Franke bulaşık makinesi su boşaltmıyor sorununun çözümü sağlanarak, makine sorunsuzca uzun ömürlü olarak kullanılır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA