Arçelik Klima Isıtmıyor

Klimalar gün geçtikçe yaygınlaşan, kullanım olarak diğer ısıtıcı ve soğutuculardan daha pratik olan ve yer kaplamayan aletlerdir. Kalorifer ve vantilatörün yaptığı işi tek başına yapabilmeleri onları tercih sırasında ilk başta tutar.

Klimanız ısıtmıyor ise ilk yapmanız gereken kumandanın komutu doğru iletip iletmediğini kontrol etmektir. Kumandanızdan soğuk modu seçip, dereceyi düşürerek soğuk üflemesini beklersiniz. Eğer yapıyor ise muhtemelen kumanda da sorun yoktur. Bu durumda teknik servisi arayarak Arçelik klimanız için ilgili arkadaşlarla irtibata geçebilirsiniz.

Diğer sebepler ise klima içerisindeki devrelerden, filtrelerden veya fanlardan kaynaklı sebepler olabilir. Şimdi teknik sorunları sıralayalım.

– Klimanızın gazı bitmiş olabilir. Genelde klimalar 3-5 dakika içerisinde sıcak havayı vermeye başlarlar. Eğer bu süreden uzun sürüyor ise klimanızın gazı azalıyor demektir. Kontrol ettirerek doldurtabilirsiniz.

– Klimanızın iç ve dış ünitedeki filtreler havayı temizleme görevini üstlenirler. Bu da zamanla tıkanarak havanın geçmesini engelleyebilir.

– Sinyal kablolarında, elektronik aksamlarda, iç ve dış ünitedeki fanlarda veya kondansatörlerde bir sorun olabilir.

– Kumanda da sorun olmadığınızdan eminseniz yapmanız gereken en sağlıklı şey teknik servis ile bağlantı kurmak olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56