Arçelik Klima Lo Hatası

Klimalar ve diğer makinelerin çıkarabileceği çeşitli sorunlar vardır. Genellikle işten anlayan uzman kişiler bu sorunları çözerek makinenin tekrar normal şekilde çalışmasını sağlar. Fakat teknolojinin gelişmesi ile kullandığımız aletlerin sorunlarını belli kodlar ile bize iletmesini sağlamıştır. Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile daha küçük parçalar halinde üretilen beyin veya ana işlemci gibi tabir edebileceğimiz bu elektronik aksamlar kullandığımız cihaz ve makinelere entegre edilir. Bunlar sayesinde de makine bir sorun algıladığında bize bildirir.

Klimalarda bu haberleşme kodlar vasıtası ile yapılır. Örnek verecek olursak “LO,C4,CH1”. Bizim burada değineceğimiz konu ise klimadaki “lo” hatası üzerine olacak. Her markanın farklı kodları ve açıklamaları bulunabilir. Biz burada Arçelik klimalardaki hata kodundan bahsedeceğiz.

Klimada “lo” yazısını görüyorsanız: Bulunduğunuz ortam sıcaklığı 11 derecenin altındadır.

Bu uyarı herhangi bir arızadan dolayı değildir. Ortam çok soğuk olduğundandır. Bu düşük ısı derecesi de size sağlık problemleri yaratabilir. Dereceyi yükselterek arıza kodunu kaldırabilirsiniz. Başka arıza kodlarının da açıklamalarını internet üzerinden bularak öğrenebilir ve imkanınız dahilinde çözebilirsiniz. Teknik problemler için de yetkili servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56