Arçelik Klima Sigorta Attırıyor

Sigortalar elektronik aletlerimizin bekçileridir. Her sigortanın üzerinde amper değeri yazar ve fazla akım olduğu zaman belirtilen amper aşıldığında sigorta atar. Elektrik tesisatındaki sorunlar, kullanılan aletin elektrik devresindeki bir kısa devre veya kullanılan prizin bozuk olması sigorta atımının sebeplerindendir.

Teknoloji ile birlikte, kullandığımız klimalar ve diğer büyük makineler daha az enerji tüketmeye dönük bir tasarımla piyasaya sürülür. Fakat yine teknoloji ile birlikte evimize giren elektronik alet sayısı da artmış bulunmakta. Klimalar BTU(Isı birimi değeri) değerlerine göre 1000w ile 13000w arasında elektrik harcarlar. Bu da yüksek bir değerdir. Bu yüzden klimalar genellikle tek bir sigortaya bağlanır.

Arçelik klimam sürekli sigortayı attırıyor diyorsanız, birkaç sebebi olabilir. Elektrik konusunda teknik bilginiz yok ise, klimanın hiçbir demir aksanına veya kablolarına dokunmayınız. Yapmanız gereken teknik servis ekibiyle irtibata geçerek sorunu çözmenizdir.

Klimanızın sigorta ile bağlantısında kullanılan kablolar yetersiz ise zamanla yıpranarak akımı taşıyamaz hale gelir ve sigortanın atmasına sebep olur. Bu durumda kablolar değiştirilerek sorun giderilir.

Yine kablolarla alakalı kırılma, yerinden oynama gibi sebepler sigortayı attırabilir.

Klimanızın iç aksamındaki fanlarda, ekovatlarda oluşan bir arızadan dolayı da sigorta atabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56