Arçelik Klima Dış Ünite Çalışmıyor

Klimalarda dış ünitenin çalışmamasının iç ünite ile de ilgisi olabilir. İç ünitenin sinyal göndermemesi durumunda dış ünite devreye girmez ve doğru çalışma sağlanamaz. Dış üniteler adı gereği dışarıda bulunduğundan bozulma riskleri iç üniteye oranla fazladır. Tabi ki üretim esnasında dışarıdaki hava koşulları, makinenin alabileceği fiziksel hasarlar göz önünde bulundurularak belli sağlamlıkta ve korunakta tasarlanırlar. Fakat bulunduğu ortamdaki havanın pis olması filtreleri kısa bir zamanda tıkayarak çalışmamasına neden olabilir.

Şimdi Arçelik klimada dış ünitenin çalışmıyor olmasının nedenlerini sıralayalım.

* İlk olarak elektrik kablolarında veya voltajda sorunlar olabilir. Gerekli kontroller sonucunda kablolar değiştirilerek sorun giderilir.

* Kompresörün termik rölesinde (bir nevi sigorta gibi bir şeydir) sorun olabilir.

* Termostat değerinde değişim olabilir. Makul değer sağlanarak düzeltilir.

* Sinyal alıcılarında veya sinyal göndericilerde sorun olabilir. Kontrol edilerek gerekli parçaların değişimi ile sorun giderilir.

Bu tarz durumlarda sizin yapabileceğiniz bir müdahale daha farklı hasarlar verebilir. Bu nedenle herhangi bir sorunda teknik servis ile iletişim kurarak daha sağlıklı ve kesin çözümler yapabilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

Teşekkürler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56