Arçelik Kombi Bütün Işıklar Yanıyor

Kombiler artık her evin bel kemiği konumunda. Kombinin arızalanması ev içerisindeki günlük yaşamı felç edebilecek düzeye getirebilir. Bu nedenle kombi arızaları önemlidir. Arçelik kombinizi kullanırken bir anda tüm ışıkların yandığını fark ettiniz. Bu durumun nedeni nedir ve böyle bir durumla karşılaşıldığından neler yapılmalıdır?

  • Öncelikle kombinizi resetleyerek yeniden başlatmayı denemelisiniz. Bunun için r düğmesine üç dört saniye basılı tutarak kombinizin ekranının gelmesini bekleyin. Kombi düzelmediyse resetleme işleminin birkaç kez deneyebilirsiniz.
  • Bu aksiyonlar sorunun çözümü için çare olmaz ise kombinin su basıncını da kontrol etmek faydalı olacaktır. Kombi üzerindeki göstergede su basıncının olması gerektiği aralık renkler ile gösterilmiştir. Bu alana göre basıncı arttırabilir ya da düşürebilirsiniz.
  • Arçelik kombilerin üzerindeki ışıkların tamamının yanmasının nedeni genel olarak NTC hatası olarak nitelendirilir. NTC sıcak su ayarını yapan ve termostat görevi gören bir parçadır. Bu nedenle bu parçanın arızalanması sıcak su almanıza da engel oluşturabilir. Eğer teknik bilginiz zayıf ise Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.
Tags:
Blog Comments

[…] Arçelik kombideki tüm ışıkların yanması sorununu önlemek için şu önlemleri alın: […]

Leave a Comment
444 78 56