Arçelik Kombi F1 Arızası

Kombide meydana gelen F1 arızasının nedeni sıcaklığın 98 derecenin üzerine çıkması ya da eşanjör bölgesindeki sıcaklığın 130 dereceye çıkması durumundadır. Bu etkenler gerçekleştiğinde cihaz çalışmayı durdurur ve ekranda f01 hatası yanıp söner.

Yani bir başka deyişle petek ve sıcak sudaki sıcaklığın artması sonucu f01 hatası oluşur. Öncelikle sıcak su çeşmesini biraz akıtıp kombi içindeki fazla sıcak suyu tahliye ederek kombiyi tekrar çalıştırılabilir.

Arçelik Kombi F1 Arızası Nasıl Giderilir?

– F01 yani aşırı ısınma arızasının diğer nedeni termostat sorunu olabilir.

– Bunun yanında filtrelerin tıkanmış ya da kireçlenmiş olma olasılığı vardır. Kombinin yıllık bakımını yaptırarak filtrelerin bakımınında ihmal edilmemesi kış ayında değilseniz ve kombi petekleri kapalı iken f01 hatası verildiyse en az 3 tane vanayı açık duruma getirip kombiyi tekrar açıp kapatmak faydalı olacaktır.

– Aşırı ısınma arızalarında pompada sıkışma sorunu olduğundan aşınmalar meydana gelebilir. Sorunun çözülmemesi durumunda kombiyi resetleme işlemi denenmelidir. Kombi üzerinde bulunan r veya resetleme tuşuna basılı tutarak resetleme yapılabilir.

Resetleme işlemi birkaç kez tekrarlanabilir. Sorun çözülmemiş ise en kısa sürede Arçelik yetkili servisi ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56