Arçelik Kombi E01 Arızası

Kombide e01 hatasıyla karşılaşırsanız kullandığınız kombide ateşleme sorunu var demektir. E01 hatası çözümünü şu şekilde tamamlayabilir.

Öncelikle kombi ateşleme yapmadığı için gaz durumu kontrol edilmeli kombiye gaz gelip gelmediğinde emin olunmalıdır. Arızanın neden gaz vanasının kapalı olması ya da gaz kesintisi olabilir. Doğalgaz kontrolünü ocak kullanıyorsanız oradan sağlayabilirsiniz.

Daha sonra su basıncı kontrol edilmelidir. Kombi su basıncı gereken değerler arasında olmadığında kombi ateşleme yapamaz. Su basıncının bir ile iki bar arasında olması gerekir. Bu basınç yüksek ya da düşük olduğunda ateşleme yapılamayacağından kombide e01 hatasıyla karşılaşılır.

Kombinin arıza vermesi durumu da bulunulan ortamda elektrik kesintisi olup olmadığından emin olunmalıdır. Su gaz ve elektrik kontrolleri yapıldıktan sonra kombi e01 hatası vermeye devam ediyor ise resetleme işlemi yapılabilir. Bu işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

Resetleme işlemi sorunun çözümünde yardımcı olmadı ise kombinin ana kartından kaynaklı bir problem var demektir. Ana kart kaynaklı problemlerde kombi çalıştırılmadan Arçelik teknik servisinden profesyonel yardım almak konunun çözümünde kolaylık sağlayacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56