Bulaşık Makinesi Kapak Açılmıyor

Bulaşık makinelerinde kapak açılmama sorunu nadiren görülen bir durumdur hatta yok denecek kadar az bir problem olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü bulaşık makinalarında makine çalışmaya devam ederken bile makine kapağı açılabilmekte içerisinde yıkanmakta olan ürünün alınması durumu çok doğru bir davranış olmamakla birlikte mümkündür. Eğer kapakta tam açılasını engelleyen bir durum mevcutsa bu durumda ilgili bulaşık makinasının yetkili çağrı merkezi hatta ürünü yerinde görebilmeleri anlamında yetkili teknik servise bildirilmesi her açıdan uygun bir davranış olacaktır.

Bulaşık makinelerinde bu tür kapak problemleri söz konusu olduğunda deterjan kapağının açılmaması sorunu daha olan bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durumda deterjan kapağının bozulma ihtimali akla gelen ilk seçenek olmaktadır.

Deterjan kutularının içinde elektronik ısıya duyarlı roleleler vardır ve roleler makinemizin beyninden gelen komutla belirli bir süre sonra devreye girerek deterjan kapağını açarak içindeki tablet deterjanın kazana ulaşmasına izin verir. Role dediğimiz parça zamanla özelliğini kaybeder ve artık görev yapamaz hale geldiğinde deterjan kapaklarının açılmaması durumu ortaya çıkmaktadır. Sorunun çözümü için rölelerin değişimi gerekmektedir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56