Bulaşık Makinesi Kapak Kapanmıyor

Bulaşık makinenizde eğer kapak kapanmama problemi yaşıyorsanız bunun belli başlı nedenleri vardır. Bu arıza diğer arızalara oranla daha basit ve kendi imkanlarımızla çözebileceğimiz durumlardan meydan gelmektedir. Bu durumları aşağıdaki gibi üç ana başlıkta toplamak mümkündür.

Bulaşık makinenizin kapağı kapanmıyorsa ilk ihtimal olarak bulaşık makinenizin ayakları dengede olmayabilir. Bulaşık makinenizin ayaklarındaki dengesizlikten kaynaklanan bu arızanın çözümü ise makinenizin düz bir zemine konumlandırılmasıyla çözülebilecektir. Bulaşık makinenizin sağ ve sol tarafı zemine eşit temasta bulunmalıdır. Böylelikle makineniz yükseklik ya da eğim farkından kaynaklanan bir kayma durumunu bertaraf etmiş olur, makinenizin kapağı sağlıklı bir şekilde kapanacaktır.

İlk çözüm ihtimali doğru bir şekilde uygulanmışsa ancak halen kapak kapanmama sorunu yaşanıyorsa bu durumda bulaşık makinenizin kapak kilidinde bir arıza olabilir. Bu arıza kilidin gevşemesi nedeniyle sıkılarak onarılması ya da bulaşık makinesi kapağının yenisiyle değiştirilmesi uygulamalarından uygun olanı yapılarak düzeltilebilmektedir.

Söz konusu arızayla ilgili son durum ise kapak yayında bir problem olması nedeniyle yaşanıyor olabilir. Bulaşık makinenizin kapak yaylarında herhangi bir esneme ya da kopma olup olmadığını kontrol etmeniz sorunun çözümünde faydalı olacaktır.

Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA