Bulaşık Makinesi Kapaktan Su Akıtıyor, Bu Sorun Nasıl Giderilir?

Kapaktan su akıtma arızası bulaşık makinelerinde sıkça karşılan bir problem değildir.Kapaktan su akıtma durumunun bir çok nedeni olmakla birlikte en büyük nedeni bulaşık makinesi kapağının zarar görmesi aşınması durumdur. Bulaşık makinesinin sürekli olarak çok yüksek ısıda çalıştırılması ya da rezistans arızası nedeniyle aşırı yüksek ısılara çıkması ve bununda bulaşık makinası kapağına verdiği zararlar nedeniyle kapakta oluşabilecek deformasyon durumları bu soruna yol açabilir.

Bulaşık Makinesi Kapaktan Su Akıtıyor, Bu Sorun Nasıl Giderilir?

Bununla birlikte hortumlarda oluşan tıkanıklıklar makine içerisindeki suyun tahliye edilememesi gibi nedenlerle bulaşık makinesi içindeki su kapaktan sızabilir. Hortumlardaki tıkanıklıkların giderilmesi bu ve benzeri diğer sorunları yaşamamak adına çok önemlidir. Bu anlamda hortumların kıvrık olmaması için belli periyotlarda kontrolünün yapılması gerekmektedir. Yine aynı şekilde hortumlarda oluşabilecek bir tıkanma için gerekli işlemlerin belli periyotlara yapılıp tıkanıklığın önüne geçilmesi makinanın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Kullanıcının bulaşık makinesi kapağını tam olarak kapatmaması durumunda da makine içindeki su akışı dışarıya sızabilir. Bu nedenle bulaşık makinasına bulaşıkları yerleştirip makinayı başlatmadan önce makine kapağının tam oturup oturmadığı iyice ve tekrar tekrar kontrol edilmelidir.

Blog Comments

[…] çamaşır makinesi led ekran ışıkları yanmıyor sorunun çözümü çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor. […]

Leave a Comment
444 78 56