Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Akıtıyor

Çamaşır makinelerinin kapaktan su sızdırması sorunu birçok kişinin başına gelen ve genelde uzun süreli kullanılan makinelerde ortaya çıkan bir problemdir. Çamaşır makinesinin kapağından su akıtması durumunda genelde 3 farklı arıza olasılığı vardır ve bu olasılıkların hepsi de kolay çözülen problemlerdir.

– Çamaşır makinesinin kapağından su akıtmasının en genel sebebi, kapağın etrafında ki lastiğin yıpranması, delinmesi ya da yırtılmasıdır. Bu zamanla oluşan bir yıpranma olduğu gibi, çamaşırların içerisinde unutulan cisimlerin lastiği yırtması ile de oluşabilir. Çok hassas bir lastik olduğu için küçük bir yırtılma bile su sızdırması için yeterli bir sebeptir.

– Bir diğer sebep; çamaşır makinesinin kapağının menteşelerinin yamulmasıdır. Bu durum kapağın tam kapanmasını engeller ya da lastiklerin sızdırmasına neden olur. Bu durumda sadece menteşe değişimi yapılmaz, genelde komple kapak değiştirilir.

– Son olasılık ise kapakta meydana gelen yamulma ya da esneme gibi durumlardır. Bu durum genelde çok uzun süre kullanılan makinelerde gerçekleştiği için çok sık karşılaşılmaz. Bu durumda da aynı şekilde kapak değiştirilerek sorun çözülür.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56