Çamaşır Makinesi Kapak Kapanmıyor

Çamaşır makinelerinin kapaklarının kapanması ya da kapansa bile su sızdırması durumu kullanıcıların en fazla yaşadığı problemlerden biridir. Bazı küçük aksaklıklarda çamaşır makinesi kullanılmaya devam edilse de kapağın kapanmaması durumunda kullanılmaya devam etmez. Çünkü hemen her çamaşır makinesinde güvenlik önelimi olarak bir sensör bulunur. Bu sensör kapağın kapanmadığı durumlarda makineye elektrik gitmesini engelleyen bir misyona sahiptir.

Çamaşır makinelerinin kapaklarının açılmamasının en büyük nedeni kapağın üzerinde bulunan kilidin bozulmasıdır. Bu durumda iki farklı yol izlenebilir. Bunlardan biri çamaşır makinesini kapağının kilidini değiştirmektir. Fakat birçok çamaşır makinesinde kapak kilidi kapağa bağlı olduğu için değiştirmek olanaksızdır. Bu da bizi ikinci yola götürür; ikinci yol da kapağın komple değişmesidir. Eğer sorun kapak kilidindeyse kapağın kilidinin ya da kapağın kendisinin değiştirilmesi sorunu çözecektir.

Eğer çamaşır makinesinin kapağı kapanıyor fakat açılırken sorun yaşıyorsanız sorun kapaktan ziyade suyu boşaltma sisteminde olabilir. Çamaşır makineleri önlem olarak makinenin suyunu boşaltmadan kapağın açılmasına izin vermez. Eğer suyu boşaltacak akşamlarda sorun varsa bu kapağın açılmasına izin vermemesinin nedeni olabilir. Her iki durumda da profesyonel yardım almak yerinde olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56