Bosch Kurutma Makinesi Su Tankı Dolu Arızası

“Bosch kurutma makinesi su tankı dolu arızası” hatanın isminden de belli olduğu üzere, su tankının dolu olmasından kaynaklanan bir sorundur. Su tankı, kurutma işlemi için su alımı gerçekleştirir. Ancak bu su tankının bir kapasitesi vardır. Kapasitenin aşımı gerçekleşirse, tanktan su tahliyesi yapılması gerekmektedir. Tahliyenin yapıldığı hortum, makinenin arkasında yer almaktadır. Ancak bu tahliyenin yapılabilmesi için, elle bir müdahale yapılması gerekir.

Tahliye hortumu, makinenin arka en alt kısmında yer alır. Hortum, doğrudan kanalizasyon sistemine bağlıdır. Hortum üzerinden su tahliyesi yapılır ve su makinenin dışına akıtılır. Tahliyede herhangi bir sorun gerçekleşirse, fazlalık su makinenin içine doğru akmaya başlar ve iç aksama zarar verir. Suya maruz kalan elektronik iskelet, işlev yapamaz hale gelir.

Bosch Kurutma Makinesi Su Tankı Dolu Arızası Sorununun Çözümü

“Bosch kurutma makinesi su tankı dolu arızası” çözümü, Bosch kullanıcıları tarafından yapılabilmektedir. Hortum, boş bir kova içine bırakılır. Ardından makine arkaya doğru hafifçe kaldırılır. Bu sayede tanktaki fazlalık suyun tahliye işlemi hızlandırılmış olur.

Su tahliyesi yapılır ve tank tamamen boşaltılır. Son olarak hortum, tekrar kanalizasyon borusuna bağlanır ve makine kullanıma hazır hale getirilir.

Tags:
Blog Comments

Merhaba
2 ay önce Bosch Series 6 kurutma makinesi satın aldım. Atık suyu önce yoğuşma haznesi aracılığı ile boşaltıyorduk. Şimdi, kitapçıkta belirtildiği gibi boşaltma hortumunu kanalizasyon giderine bağladım. Diğer hortumu park pozisyonuna getirdim. Ancak yine de makine suyu yoğuşma haznesine alıyor. Bağlantı hortumu olmadan bu nasıl mümkün olabilir? Yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56