Arçelik Kombi E25 Arızası

Kombilerde karşılaşılan sorunlardan biride E25 hatasıdır. Sıkça rastlanan bir hata kodu olmakla birlikte çaresi ve tamiri çok basitte olabilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte üreticiler beyaz eşya da her an yenilik tasarlamakta ve tüketicinin konforunu arttırmayı hedeflemektedir. En önemli ihtiyaçlarımız arasında ısınma ve sıcak su yer alır.

-E25 hatası kalorifer sensör sorunudur. Bu sorunda peteklerde ısınma olmaz ya da kombi yeterli şekilde ısıtma yapmaz. Bu durumun nedeni sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olabilir.

– İkinci olarak pompa kaynaklı sorunlar meydana gelebilir. Bu durumda peteklerde ısıtmama sorunu oluşabilmektedir. Pompa devri düşmesi ya da pompa sıkışması durumları pompa kaynaklı sorunların başında gelmektedir.

– E25 hata kodu maksimum sıcaklık anlamına gelen bir arıza kodudur. Bu durumda petek vanaları kontrol edilmelidir. En az üç petek vanası açık olmalıdır. Açık değil ise petek vanaları açılır daha sonra kombinden bar kontrolü yapılır. Bar seviyesi bir ile iki arasında olmalıdır. Yüksek ya da düşük olmamalıdır.

E25 hataları genellikle kombi iç aksamından kaynaklı hatalardır. Bu tür hatalarda vakit kaybetmeden Arçelik teknik servisine başvurulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56