Bosch Kombi D4 Arızası

Bosch kombi D4 arızasıaşırı ısınma olarak bilinmektedir. Kombinin içerisinde yer alan suda ani bir sıcaklık artışı olur ve kombinin panelinde bu hata yazısı belirir. Bu durum, vanaların fazla su akışı sağlanmamasından, eşanjörde oluşan kireçlenmeden, kalorifer filtresinin tıkanmış olmasından kaynaklanabilmektedir. Belirtilen hatalardan herhangi birisi bu uyarıyı tetikleyebilmektedir.

Uyarının temelinde hangi arızanın olduğu tespit edilmeli ve bunun dahilinde, en yakın Bosch teknik servisinden yardım istenmelidir. Kullanıcıların yapabileceği herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. Kullanıcının tek yapması gereken, su akışı sağlanan vanaların kapatılmasıdır. Vanalardan su akışı sağlanmadığı süre boyunca, devir-daim oluşmaz ve servis ekibi rahat bir şekilde çözüm üretebilmektedir.

Bosch Kombi D4 Arızası Çözümü
“Bosch kombi D4 arızası” için teknik ekip çağrılmalıdır. Hatanın kaynağı bulunur ve müdahale gerçekleştirilir. Arıza yapan parça, yenisi ile değiştirilir ve kombi teste tabii tutulur. Test süreci boyunca herhangi bir aksaklık ile karşılaşılmazsa, test durdurulur ve uygulama aşamasında gözlemlenir. Bu süreçte de bir sorun oluşmazsa kombi, müşteriye teslim edilir.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA