Arçelik Kombi F2 Arızası

Kombi çalışır durumda iken ekranda F2 arızası ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle kombinin hangi konumdayken bu hatayı vermiş olduğu önemlidir. Yani petekler kapalı iken sadece sıcak su açıldığında mı Bu arızayı veriyor? Yoksa her ikisinde de mi arıza veriyor? Bu önemlidir. F2 arızası sıcak su sensörü arızasıdır.

Arçelik Kombi F2 Arızası Nasıl Düzeltilir?

Eğer kalorifer kapalı sadece sıcak su alıyorken bu hata ile karşılaşıldı ise evinizde bulunan kaloriferlerin üç tanesinin vanasını açık konuma getiriniz. Daha sonra kombiyi resetleyerek fişten çekiniz beş dakika sonra cihazı tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Kombinin reset tuşu yok ise kombiyi ayar düğmesinden sıfır konumuna getirerek tekrar çalış konumuna alıp sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Cihazın içerisinde sıcak su almasını sağlayan ölçüm yapan sensörler vardır. Bu sensörler arızalandığında da F2 hatası verebilir resetleme işlemi ile sorun çözüme kavuşmadıysa kombi içinde bulunan tesisat kablo ve mekanizma da yanma gevşeme aşınma sorunları olmuş olabilir. Gerekli işlemler yapılması rağmen kombi F2 arızası vermeye devam ediyor ise gerekli donanımlara sahip Arçelik teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56