Arçelik Kombi Su Akıtıyor

Kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biriside su akıtma problemidir. Kombilerin su akıtma arızasının nedeni basit bir durumda olabilir ciddi bir sorundan meydana gelen bir arızada olabilir. Bu soruna neden olan etkenler nelerdir? Su akıtma sorununa neden olan etkenler arasında su basıncının fazla olması , doldurma hatası , tesisat bağlantı hatası gibi durumlar sayılabilir.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında neler yapılmalıdır?

– Öncelikle kombi su basıncının vanasının kapalı olduğundan emin olunmalıdır. Kombi su basıncının ideal seviyesi 1,5 bardır. Basınç seviyesi bu seviyenin üstünde 3 bar seviyesinde ise kombiniz sürekli su akıtmaya devam edecektir. Bu durumda basıncın azaltılması gerekmektedir. Basıncın azaltılması için ise tahliye vanasından fazla suyun akması sağlanabilir. Ya da fazla suyun atılması için herhangi bir petek vanası açılıp suyun buradan da tahliye edilmesi mümkündür.

– Kombiye su eklenirken su doldurma vanasının takılı kalması arızalanması vb. nedenlerle kombiye fazla su basılması da su akıtma arızasına neden olacaktır.

– Kombi su akıtma arızasına neden olabilen durumlardan biriside tesisat bağlantı hataları ya da eskiyen tesisatlar da meydan gelen deformasyona durumlarıdır.

Gerekli kontroller yapılmasına rağmen sorun devam ediyorsa Arçelik servisinden yardım alınmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56