Bosch Kombi Yaz Konumunda Petekler Isınıyor

“Bosch kombi yaz konumunda petekler ısınıyor.” sorunu, genellikle kombide yer alan elektronik kartın kendi kendine çalışmasından, ısı algılayıcısının kendi kendine çalışmasından, konum anahtarının kırılmasından ya da deforme olmasından kaynaklanabilmektedir. Ancak bu sorun en yüksek ihtimalle konum anahtarından ortaya çıkmaktadır.

Konum anahtarı, kombide mevsimler arası geçiş yapan bir aparattır. Bu aparat, yüklenen yazılım doğrultusunda çalışır ve işlemlerini bu yazılıma göre yapar. Bu anahtarın zarar görmesi, mevsimsel değişikliklerin aksamasına ve yanlış zamanda yapılan mevsim geçişlerine sebebiyet verir. Anahtarın bulunduğu yer, su devir-daiminin yapıldığı konumdadır. Çünkü mevsimsel özelliği uygulayabilmesi için, suyun sıcaklık testini yapabilmesi gerekir.

Bosch Kombi Yaz Konumunda Petekler Isınıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi yaz konumunda petekler ısınıyor.” Sorununun çözümü, parça değişimi ile sağlanmaktadır. Kombide su girişi yapan vana kapatılarak, hatanın kaynağı daha kolay saptanabilmektedir. Hatanın gerçekleştiği parça, yenisi ile değiştirilir. Çünkü bu hatanın oluştuğu parçaların maliyeti oldukça düşüktür ve onarılamaz. Değiştirilen parça kombiye monte edildikten sonra kullanıcıya teslim edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56