Arçelik Kombi Elektrik Gelmiyor

Kullanılan kombide elektrik gelmeme sorununun birçok sebebi vardır.

– Bunlardan ilki priainiz arızalı olabilir. Bu ihtimal çok nadir olarak aklınıza gelir fakat cihazlarda arıza olabileceği gibi priz de de arızalanma durumu olabilir. Prizi kontrol etmek için evde kullandığınız herhangi bir cihazı fişe takıp çalışıp çalışmadığına bakılabilir.

– Diğer bir ihtimal ise kombi bağlantı fişlerini takılı olduğu üçlü priz arızalanmış olabilir yüksek akım geçen birçok cihaz üçlü prize takıldığında gerilim sorunu yaşanmaktadır. Böyle durumlarda kombiye yeterli elektrik gelmez kullanıcı farkına varmadan elektrik kesintisi olmuş olabilir. Kombi kullandığınız ortamda elektrik olup olmadığını kontrol ediniz.

– Son olarak elektronik karttan kaynaklı arızalar meydana gelebilir. Elektronik kart kombinin beyni demektir kombideki tüm parçaların çalışması için kombiye komut verir ve bu komut sayesinde parçaların çalışmasını sağlar.

Parçalarda sorun olduğunda kombi çalışmaz fakat kombinin ekranında elektrik yok ise bu durum elektronik karttan kaynaklı olabilir. Elektronik kart arızalarında kart değişimi ya da tamiri yapılır. En kısa sürede Arçelik yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56