Arçelik Kombi F13 Arızası

Kombinizde meydana gelen F13 arızası genel olarak tek başına meydana gelmez. Yani şöyle ki kombinizde bir sıkıntı meydana geldi ve siz kendi imkanlarınız ile arızayı gidermeye çalıştınız. Gazı kontrol ettiniz, su barını kontrol ettiniz, elektriğe baktınız. Fakat sorunun kaynağını bulamadınız ve bir de kombinizi resetlemek istediniz. Resetleme düğmesine bastınız ve F13 hatası ile karşılaştınız.

F13 hatası resetleme arızasıdır. Yani reset kilitlenmesidir. Reset düğmesine uzun süre basılması sonucunda meydana gelebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için resetleme işleminin ne olduğunun ve doğru resetlemenin nasıl yapılacağının bilinmesi gerekir.

Meydana gelen arızanın giderilmesi için reset atılmak istenecektir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında kombinin modeline göre üzerinde reset ya da ‘f’ harfi bulunan tuşa ya da düğmeye basmak veya çevirmeli musluk gibi bir şekle sahip ise R konumuna çevirilmesi yeterli olacaktır. Sorunun çözümünde cihaz kapatılarak 5 dk kadar beklenmelidir. Cihaz açıldığında F13 hatası ekrandan kaybolmuş olacaktır. Fakat arıza devam ediyor ise en kısa sürede yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56