Bosch Kombi C7 Arızası

“Bosch kombi C7 arızası” arıza esnasında elektriğin kesilmesidir. Arızanın oluşması esnasında kesilen elektrik, kombide başka arızaların oluşmasına sebep olabilmektedir. Çünkü elektrik akımı ani bir biçimde kesildiğinde, kombide yapılan işlemler bir anda durur. Ancak elektrik akımının kesilmesi, kombinin bazı yerlerinde kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Yeni nesil kombilerde, bu durum için özel güvenlik sistemi mevcuttur. Bu sistem bir güvenlik şalterine bağlıdır. Elektrikler kesildiğinde şalter otomatik olarak kapanır ve kombide yer alan devrelerin yanması engellenmiş olur. Bu sistem, sürekli elektrik kesintisi yaşanan bölgeler için uygulanmaktadır. Ancak sık sık kesilen elektrik, zamanla bu şaltere de hasar verebilmektedir. Bu yüzden şalterin ve kombinin bakımının aksatılmaması gerekmektedir.

Bosch Kombi C7 Arızasının Çözümü

“Bosch kombi C7 arızası” için, kullanıcılar tarafından bir elektrik tesisatçısı çağrılmalıdır. Binada yer alan elektrik aksamında yapılacak kontroller doğrultusunda, hata çözülebilmektedir. Hata, elektrik kesintisi sonrası kombide kalıcı hasar bıraktıysa, teknik destek ekibi kombiyi onarmaktadır.

Ancak onarımdan ziyade, parçaların değiştirilmesi en sağlıklı çözüm olacaktır. Onarım sonrası kombi, müşteriye teslim edilmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56