Arçelik Kombi F37 Arızası

Kombiniz çalışır durumdayken suyu ısıtıyor petekleri kontrol ettiğinizde petekler sıcak herhangi bir sıkıntı yok ise fakat ekranda F37 hatası yanıp sönüyor ise düşük su basınç sorunu ile karşılaştınız demektir.
Kombinizin basıncı birin altına düştüğünde F37 uyarısını verir. Basınç yükseltme işlemi kombinize su basma işlemidir. İşlemin nasıl yapıldığından kısaca bahsedelim.

Basınç göstergesi genel olarak kombinin hemen sağ alt köşesinde yer alır. Fakat kombiye göre değişiklik gösterebilir. Basınç göstergesinin soluna baktığınızda siyah sağa ve sola döndürmeli doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz an su sesi duyacaksınız ve göstergenize baktığınızda ilerleme olacaktır. Göstergeniz bir ile iki barın ortasına geldiği zaman siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatınız. Kapatma işleminden sonra sorun çözülecektir.

İşlem sonrasında hata kodu silinmemiş ise RESET ya da R yazan düğmeye bir kez basarak Resetleme işlemini deneyiniz. Resetleme işlemi birkaç kez tekrarlanabilir.

Su basma ve resetleme işleminden sonra ekranda F37 hatası yanıp sönmeye devam ediyorsa en yakın Arçelik servis ile iletişime geçiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56