Bosch Kombi Ünlem İşareti Yanıyor

Bosch Kombi Ünlem İşareti Yanıyor

Bosch kombi ünlem işareti yanıyor ve kullanıcı bu konuda ne yapacağını bilmiyorsa, öncelikle bunun arıza işareti olduğunu anlamalıdır. Ünlem işareti hangi sembolle yan yana görülüyorsa, o sembollerden birinde arıza olduğunu düşünmek gerekir. Ünlemin yanında arıza kodu mu var, yoksa yalnızca kırmızı ışık yanıp sönüyor mu? İlkin buna bakılmalıdır. Kullanıcı ünlem işaretiyle birlikte gördüğü arıza kodlarının ne anlama geldiğini öğrenerek, en yakın yetkili servisi çağırmalıdır. Kullanıcı bu arıza kodlarını gözlemleyerek, sorunun ne olduğunu az çok anlayabilmektedir.

Bosch Kombi Ünlem İşareti Yanıp Söndüğünde Neler Yapılmalıdır?

Bosch kombi ünlem işareti yanıyor durumuyla karşı karşıya kalındığında, nedeninin belirlenmesi konusunda yetkili servisten destek almak gerekmektedir. Nerede arıza söz konusuysa, yetkili servis parça değişimini gerçekleştirmektedir. Bu durumda kullanıcı resetleme yaparak, yetkili servisin gelmesini bekleyebilir.

· Sensör problemi

· Basınç anahtarı sorunu

· Üç yollu vana arızası

· Baca sensöründe arıza

· Tesisattaki su basıncının düşmesi

· Parçalarda tıkanıklık ya da arıza durumları söz konusu olabilmektedir.

Ünlem işaretinin yanında petek işareti bazen belirebilmektedir. Bu arıza koduyla, peteklerin ısınmadığını belirtmektedir. Bunun yanında farklı arıza türleri de ünlem işaretiyle birlikte görülmektedir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56