Arçelik Kombi Petek İşareti Yanıp Sönüyor

Arçelik kombi gösterge ekranında petek işareti sürekli yanıp sönüyorsa bu bazı anlamlara gelmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu bir arıza değildir.

Kombilerin çalışma mantığı suyu ısıtmak ve sonrasında bu suyu kalorifer peteklerine ulaştırarak ısınma ihtiyacını, genel kullanım içinde sıcak suyu musluklara ileterek her iki ihtiyacı karşılamak yönünde çalışmaktadır.

Kombinizin gösterge ekranında sürekli yanıp sönen petek işareti var ise cihazınızın su ısısının yükselmesini istediğiniz dereceye geldiğini, bunun sonucu olarak da gaz tüketiminin geçici olarak durdurulduğunu, blördeki alevin söndüğünü ve devir daim pompasının bir süre daha çalışmaya devam edeceğini bildirmektedir. Üstte de belirtildiği gibi bu durum bir arıza durumu değildir.

Kombinizin sağlıklı bir şekilde yukarıda belirtilen işlevleri yapabilmesi için kombinin bakımlarının aksatılmadan yapılması faydalı olacaktır. Kombi bakımları için Arçelik servisinden yararlanılabilir. Kombi bakımlarının zamanında ve düzenli olarak yaptırılması cihazınızın verimli bir şekilde çalışmasına gereken ısı ve sıcak suyu en ideal şekilde sağlamanıza imkan sunarken düzenli yaptırılan bakımlar tasarruflu bir kullanıma da imkan sağlayacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56