Bosch Kombi D5 Arızası

Bosch kombi D5 arızası” kombinin iç aksamında bulunan harici sıcaklık sensörünün arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Bu arıza, sensörün uygun sıcaklık hesabını düzgün bir şekilde yapamamasına ve kombide suyun uygun derecede ısıtılamamasına sebep olmaktadır.

Harici sıcaklık sensörü, kombinin içinde devir-daim olan suyun ısıtılmasında büyük bir rol oynamaktadır. Bu sensör, suyun sıcaklığını hesaplar, ısıtma derecesini ve süresini elektronik karta iletir. Elektronik kart ise gönderilen bilgi doğrultusunda bu işlemi uygular ve suyun peteklere yönlendirilmesini sağlar. Ancak bu sensörde oluşacak arıza, bu işlevin gerçekleşmemesine sebebiyet verir. Bu durumda kullanıcı, Bosch teknik servisine başvurarak yardım istemelidir.

Bosch Kombi D5 Arızası Çözümü
“Bosch kombi D5 arızası” çözümü, teknik servis tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ekip, sensörü bulunduğu yerden söker ve yeni parça ile değiştirir. Bu parçanın onarım durumu yoktur. Çünkü algılayıcı parçaların maliyeti oldukça düşüktür. Eskisinin yerine yenisi takılan sensörler, teste tabii tutulur. Test sonucunda herhangi bir problem ile karşılaşılmaz ise kombi, kullanıcıya teslim edilir. Bu işlem için ekip, 25 TL ücret almaktadır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56