Arçelik Kombi Isıtmıyor

Kombi ısıtmıyor, sıcak su ısıtmıyor, petekler ısıtmıyor gibi birçok farklı arıza yaşanabilmektedir. Tüm cihazlarda olduğu gibi kombilerde de zaman zaman arıza meydana gelmektedir. Arızanın nasıl ve neden kaynaklandığını teknik servis çağırmadan şu şekilde anlayabiliriz.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında ilk bakılması gereken yer su basıncının olduğu bölümdür. Kombide ısıtma sorunu olduğunda su basıncı düşmüş olabilir. Cihazlarda su basıncını gösteren göstergeler mevcuttur göstergedeki basınç değerini normal olması gerekir Aksi takdirde sisteme su ilave edilebilir.

Petekler sıcak fakat kombi su ısıtmıyor ise yine bir sorun var demektir. Su ve petekler ısınmıyor su basıncı normal ve kombi çalışıyor ise kombiniz de başka bir sorun meydana gelmiş demektir. Peteklerde ısıtma sorunu olması durumunda petek içerisinde hava birikmiş olabilir. Bu hava boşaltılarak sorun giderilir. Peteklerdeki havanın boşaltılması da sorunun giderilmesinde çözüm olmamış ise vanalar da arıza olabilir. Tesisatta meydana gelen tıkanıklıktan dolayı suyun peteklere ulaşmaması sonucu peteklerde ısınma olmaz. Kombideki ısıtma sorunu devam etmesi durumunda en kısa sürede Arçelik teknik servis ile iletişime geçiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56