Arçelik Kombi Petekleri Isıtmıyor

Arçelik kombiler, diğer tüm kombi markalarında olduğu gibi yıllık düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Üstelik bu bakım sadece kombiye değil, aynı zamanda peteklere de yapılır. Bu sayede hem kombinin ömrü uzar, hem de daha az maliyet ile daha fazla ısınma avantajı sağlar. Bu bakımlar aksadığı zaman kombi petekleri yeterince iyi ısıtmayabilir. Fakat bakım yapmış olmanıza rağmen petekler ısınmıyor ise o zaman bir arıza söz konusu olabilir.

– Kombilerde devir daim pompası adı verilen bir parça bulunur. Bu pompanın amacı suyu basınçlı bir şekilde peteklere pompalamaktır. Eğer bu pompa suyu yeterince iyi pompalayamazsa petekler de yeterince ısınmayacaktır. Bu pompada bir arıza olması durumunda siz müdahale etmeden Arçelik servisini aramak yerinde olacaktır.

– Peteklerin yeterince iyi ısınamamasının sebeplerinden diğeri de peteklerde bulunan giriş çıkış filtrelerinin tıkanmasıdır. Kombi suyu şebeke suyundan aldığı için kireçli olan bu su zamanla filtreleri tıkayabilir ve peteklere su giriş çıkışını engelleyebilir. Bu filtrenin temizlenmesi durumunda ısınma sorununu da çözebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56