Arçelik Kombi Su Isıtmıyor

Kombilerde sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında sıcak su problemleri gelir. Kombide meydana gelen sorunlar genel olarak bakımların servislere yaptırılmaması kalitesiz parçaların kullanımı ve zamanla yıpranan parçaların aşınmasından kaynaklanıyor olabilir. Sıcak su vermeyen kombilerin birtakım kontrolleri yapılması gerekir.

– Öncelikle kombi kalorifer konumunda çalışıyor mu çalışmıyor mu kontrol edilmelidir. Kombi kalorifer konumunda çalışmıyor iken sıcak su ısıtmıyor ise sıkıntı kalorifer parçalarında değil sıcak su ile ilgili parçalardan olabilir.

– Diğer bir ihtimal ise petekler açık bir konumda iken ısıtma olup olmadığı denenmeli peteklerde de ısıtma olmuyor ise kalorifer parçalarında da problem olmuş olabilir.

– Kombilerde meydana gelen ısıtma sorunu marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Kombi de kireçleme ve tıkanma olduğunda filtrelerden kaynaklı ısınma olmaz her yıl düzenli olarak filtre bakımının yapılması gerekir.

– Her kombi cihazında bir kalorifer bir de sıcak su ayarı bulunmaktadır. Kış aylarında suların aşırı soğuk olduğu zamanlar sıcaklık ayarı yüksek tutulmalıdır. Aksi takdirde soğuk ve hızlıca akan su yeteri kadar ısınmaz kombinin yeteri kadar ısınmamasından şikayet edilir. Sorunun çözümünde.

Yukarıda belirtilen durumlar yeterli olmadı ise Arçelik yetkili servisine başvurmanız faydalı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56