Arçelik Kombi Sürekli Çalışıyor

Kullanmakta olduğunuz kombi sürekli çalışıyor ya da sizin istediğiniz sıcaklık değerinden daha yüksek bir derecede ısınıyor ise bunun sebepleri aşağıdaki durumlardan kaynaklanmaktadır.

Öncelikle cam ve kapılarınız sürekli açık bir konumda ise içerisi sürekli soğuk olacak ve kombi istenilen sıcaklığa ulaşmak için sürekli çalışacaktır. Buna bağlı olarak bulunulan ortamın kapı ve pencereleri kontrol edilmelidir.

Dairenizdeki petekler eski döküm peteklerden ise bu petekler daha zor ısındığından kombi daha çok çalışacaktır.
Kombi alt kısmından bulunan filtrelerin tıkanmış olması diğer ihtimali oluşturmaktadır. Filtreler tıkandığından kombi ısının yayılımını sağlamak için gereğinden fazla çalışacaktır.

Cihazınızın yıllık bakımının aksatmadan yaptığınız taktirde filtrelerle ilgili bir sıkıntı yaşanma ihtimalinin önüne geçilecektir. Çünkü kombi bakımları sırasından filtrelerinde temizliği yapılmaktadır.

– Kombinin ısı ölçerinde arıza olabilir. Isı ölçerde arıza olması durumda kombi istenilen sıcaklığa ulaşamayacak ve sürekli çalışacaktır.

– Devir daim pompası görevini yerine getiremediği zaman kombiniz çalışmaya devam edecektir. Pompa onarımı en kısa sürede yapılmadır.

– Son ihtimal olarak kombi ana kartı yanmış olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56