Arçelik Televizyon Açılmıyor

Televizyonlar artık her evin olmazsa olmazları arasına girdi. Bir evde televizyon olmaması ya da televizyonun bozulması evde ki eksikliği ön plana çıkarıyor. Arçelik televizyonları yeni nesil televizyonları teknoloji açısından yakalamış ve öncüsü haline gelmiş bir marka. Bu nedenle Arçelik televizyonlar daha kompleks cihazlardır.
Eski tüplü televizyonlara kıyasla yeni nesil televizyonların tamiri biraz daha zordur. Çünkü birçok opsiyonu içerisinde barındırmasına rağmen, ebat olarak daha sıkıştırılmış bir halde karşımıza çıkmıştır.

Eğer Arçelik televizyonunuz açılmıyorsa bunun birçok sebebi olabilir. TV’nin içerisindeki herhangi bir kablo ya da devreden kaynaklanan sıkıntı, elektrik kaçağı, yazılımdan kaynaklı gibi birçok sıkıntı olabilir.

Arçelik servisini aramadan önce televizyonun tüm kablolarının doğru şekilde takılmış olup olmadığını kontrol edin.

Hatta kabloları sökerek yeniden takın.

Sorunun uyduda mı, prizde mi yoksa TV’de mi olduğundan emin olun. Farklı prizde ya da uyduyu farklı TV’de deneyerek sorunun tam olarak nerede olduğunu anlayabilirsiniz.

Eğer görünürde herhangi bir sıkıtı olmamasına rağmen hala açılmıyorsa, o zaman servisi arayarak profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56