Arçelik Televizyon Renkler Karıştı

Televizyon teknolojisi ilerledikçe televizyonların görüntülerindeki ve renklerindeki kalite çok uç noktalara kadar taşındı. Yeni televizyonlar ile tüplü televizyonları yan yana koyduğunuzda aradaki farka ağzınız açık kalabilir. Fakat bazı durumlarda televizyonlarda ki renklerin değiştiğini, dengenin bozulduğunu görebiliyoruz. Bu ekran kartı ya da panel ile kart arasında ki bir sıkıntıdan kaynaklanacağı gibi daha basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Bu nedenle servisi aramadan önce birkaç deneme yapmak faydalı olacaktır.

İlk olarak televizyonun renk ayarlarını fabrika ayarlarına çevirmek gerekir. İstemeden renk ayarlarını değiştirmiş, belirli bir tonu yükseltmiş ya da kısmış olabilirsiniz. Renk ile ilgili ayarları fabrika ayarına çevirdiğinizde renkler düzeldiyse sorun yoktur.

Televizyonların yakınında bulunan güçlü mıknatıslar da renklerin dengesini bozarak dağılımı etkiler. Özellikle tüplü televizyonlarda bu daha çok görülür. Eğer televizyonun yakınında büyük ve güçlü hoparlörler bulunuyor ise bunları kaldırın. Cep telefonu gibi diğer elektronik aletlerin de olmaması faydalı olacaktır.

Görmediğiniz manyetik başka bir alan da renkleri etkileyebilir. Televizyonun yerini değiştirerek de kontrol edebilirsiniz.

Buna rağmen hala televizyonunuzun rengi sorunlu ise o zaman servisi arayarak uzman yardımı alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56