Arçelik Televizyon Görüntü Yok

Kullanılan televizyonlar bazı durumda ses gelmesine rağmen görüntüyü aktarmayabilir. Bu durumda ilk akla gelen televizyonun arızalı olduğu düşüncesi olsa da bazı durumlarda basit işlevsizlikten dolayı da böyle bir sorunla karşılaşılabilir. Bu nedenle Arçelik servisini aramadan önce bazı basit kontrolleri yapmakta fayda var.

– Uydu alıcısından televizyona görüntü ve ses aktaran bir kablo vardır. Üç farklı girişi olan bu kablolardan iki tanesi görüntüyü aktarırken, bir tanesi de sesi aktarır. Bu kabloların çıkmış olması, gevşemesi ya da deforme olması ses gelmesine rağmen görüntünün gelmemesine neden olabilir. Bu nedenle ilk olarak bu kablo kontrol edilmelidir.

– Buna benzer bir diğer neden ise televizyonun içindeki ekran kartı ile ekran arasındaki kablonun deforme olması durumudur. Bunun için kablonun ya da arızalı ise ekran kartının değişmesi gerek. Bunun için servisi aramak daha yerinde olacaktır.

– Televizyondaki lehimlerin gevşemesi ya da bazı noktalarda temassızlık olması durumu da görüntünün gitmesine neden olabilir. Bunun için de servis çağırmak yerinde olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56