Electrolux Bulaşık Makinesi i20 Hatası

Bulaşık makinelerinin dijital teknoloji ile kazandıkları gösterge ekranı özelliği sayesinde makinenizi daha etkili şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte bulaşık makinelerinin gösterge ekranında görülen bazı kodlar bulunur. Bu hata kodları temel olarak bulaşık makinesinin çeşitli arızalarına yönelik olarak ortaya çıkar. Yanıp-sönen her hata kodunun kendisine göre belirlenmiş olan bir sorun temsili söz konusudur. Yani makinenizin gösterge ekranında bir kod görüyorsanız bu makinenizde bir arıza olduğunu gösterir. Bulaşık makinelerinde sıkça görülen Electrolux bulaşık makinesi i20 hatası makinenizde temel olarak su boşaltım problemlerini temel alan bir hata kodudur.

Electrolux bulaşık makinenizde i20 hata kodunu almanız, makinenizin programı sonrasında gerçekleştireceği boşaltma işleminde sorun veya sorunlar yaşadığını gösterir. Uzman personellerimiz tarafından Electrolux bulaşık makinesi i20 hatası ile ilgili olarak;

Su seviye şalterinin, boşaltmaya ayarlanmış süre ile etkinleştirilmiş olmamasını değerlendirir. Bu noktada gerekli ayarlamaları teknik ekipmanlarla gerçekleştirir.

Bulaşık makinenizin boşaltma sisteminde tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Özellikle de bulaşık makinesinin arızalanmış ya da tıkanıklık olan drenaj pompası söz konusu olabilir. Drenaj pompası kontrol edilerek, gerekli olursa yenisiyle değişimi gerçekleştirilir.

Bulaşık makinenizin boşaltma hortumunda sıkışma ya da ezilme meydana gelmiş olabiliyor. Özellikle de makinenizin hatalı seviye şalteri buna yol açabilir. Bu durumda hatalı seviye şalteri düzeltilir ve hortumda yaşanan sıkışma ya da ezilme hali giderilir.

Şeklinde müdahaleler gerçekleştirilir. Böylelikle makinenizin boşaltım işlemleri sorunsuzca tamamlanabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56