Ariston Buzdolabı Buzlanma Yapıyor

İçine yiyecek koymadan önce, kapaklarını kapatıp 12 saat bu şekilde çalıştırın. 12 saat sonrasında normal derecelere alarak yiyecek yerleştirebilirsiniz.

  • Bu işleme başlamadan hemen önce dolap içerisindeki gıdalarınızı farklı bir dolaba alabilirsiniz. Bu sayede bozulmalarını da engellemiş olacaksınız.
  • Dolaplarınızı prizden çekin ve tüm kapaklarını açık tutun. Kar ya da buzlanma sorunu ortadan kalkana dek bu şekilde beklemeniz gerekiyor.
  • Bu tür durumlarda bazı dolap sahipleri buzlanmayı bir an önce sonlandırmak için bıçak ya da benzeri kesici atletler ile müdahale etmeyi tercih ediyor. Yapılacak en büyük yanlışlardan bir tanesi ne yazık ki budur. Dolaplarınıza zarar verebileceğinizi unutmayın ve sabırla bekleyin.
  • Buzlanma sorunu ortadan kalktıktan sonra gıdalarınızı yeniden dolaba yerleştirebilir ve devamında dolabınızı çalıştırabilirsiniz. Bu sorun çok sık karşınıza çıkıyorsa eğer Ariston servis ekiplerini arayabilir ve taleplerinize daha profesyonel bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Emin olun sorun en hızlı şekilde tespit edilecek ve çözümlenecektir.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56