Ariston Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Ariston çamaşır makinesi çalışmıyor sorunun birçok farklı nedeni olabilir. Kullanıcı hatası, parça arızası ve mekanik sorunların yanı sıra elektrik aksamına bağlı sorunlarda da yine bu problem ile karşı karşıya gelmeniz muhtemel. Peki neler yapılabilir ya da gerçek nedenler nelerdir? Gelin hep birlikte bu sorulara da yanıt vermeye çalışalım.

  • Yeterli elektrik gelmiyorsa ve elektrik aksamında sorun varsa bu problem ile karşılaşmanız gayet normal bir durumdur. Elektrikçilerden yardım alabilirsiniz ve priz kontrolü yapıldığı takdirde herhangi bir sorun kalmayacaktır.
  • Bunun yanı sıra kapağın tam kapalı olması gerekiyor. Eğer içeride sıkışmış bir çamaşır varsa ya da kapağı tam kapatmamışsanız bu sorunu yaşamaya devam edeceksiniz. Makinelerinizin zemine tam oturtulması gerekiyor. Aksi bir durumda yine aynı sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Beyin ile ilgili bir sorun olabilir ve bu durumda kullanıcı müdahalesi yeterli olmayacaktır. Ariston servis ekiplerini arayarak sizler de servis talep edebilirsiniz. Uygun rakamlar ile sorun kısa süre içerisinde çözülecektir.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56