Ariston Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Ariston çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor sorunu ile sık karşılaşıyoruz. Hatta kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de budur. Fakat burada bilmeniz gereken önemli bir detay var ve kullanıcı hatasına bağlı bir sorun olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yani mekanik ya da parçalara bağlı bir arıza durumu söz konusu değildir.

  • Çok fazla yükleme yapıldığında bu sorunu yaşamaya devam edeceksiniz. Her makine, kendi kapasitesine göre doldurulmalıdır. Bu kapasiteyi aştığınız takdirde makineleriniz zorlanacak ve gürültülü bir şekilde çalışacaktır. Ve bir süre sonra çalışmayı durdurup kendini kilitleyecektir.
  • Makinelerinizin ayaklarında bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Zemine tam oturtulmayan makineler, diğer makinelere kıyasla çok daha gürültülü ve rahatsız edici bir şekilde çalışıyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için zemine sabitleyebilir ya da ayaklarının altında dengeleyici bir şey yerleştirebilirsiniz. Bu sayede sorunu çözmüş olacaksınız. Servis desteği gerektiren bir problem olmadığını da özellikle ifade etmek gerekiyor.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56