Ariston Çamaşır Makinesi F01 Hatası

Çamaşır makinelerinizin dijital ekranında beliren arıza kodları kullanıcılara bir hatayı işaret ediyor ve her arıza kodunun kendi içerisine bir sorunu belirttiğini söyleyebiliriz. Kullanım kılavuzuna göz atarsanız eğer bu kodların karşılıklarına da ulaşabilirsiniz. Çözüm üretmek bazen basit ancak bazı anlarda ise Ariston servis ekiplerinden hizmet almak durumundasınız.

Ariston çamaşır makinesi f01 hatası üzerine konuşacağız ve bu sorunun hangi nedenleri barındırdığını da hep birlikte incelemiş olacağız.

  • Elektrik devresindeki bir arıza durumu gösteriliyor. Motoru kontrol altında tutan elektrik devresinin arızalanması demek, makinelerinizin çalışmayacağı anlamına geliyor. Kullanıcı müdahalesi ile birlikte çözülebilecek kadar basit bir sorun olmadığını belirtmiş olalım. Bu tür durumlarda yani bu arıza kodu ile karşı karşıya geldiğinizde servis ekiplerini rahatsız edebilirsiniz.
  • Son olarak kablolama ve kontaklarda meydana gelen sorun da yine bu arıza kodunu gün yüzüne çıkartacaktır. Makinelerinizi prizden çekin ve servis ekiplerini beklemeye koyulun. En kısa süre içerisinde sorunu tespit ederek çözüm üreteceklerdir.
Tags:
444 78 56