Ariston Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Ariston çamaşır makinesi kapağı açılmıyor sorunu üzerine konuşacak ve bu sorunun neden kaynaklandığını yine hep birlikte inceleyeceğiz. Makine ve kapak arasına çamaşır sıkışmış olabilir. Öncelikli olarak bunu kontrol etmek gerekiyor. Eğer bu tür bir sorun görünmüyorsa aşağıdaki nedenlere göz atmakta fayda var.

  • Makine kapağı bazı anlar gevşek ya da tam kapanmamış olabiliyor ve bu tür durumlarda makine kendini kilitliyor. Kapağı sert ve güçlü bir şekilde yerine oturtmayı deneyin. Yani doğru bir şekilde kapatmak adına güç uygulayın. Sonrasında açmayı deneyin. Eğer işe yaramıyorsa makine içerisinde su olup olmadığını kontrol edeceğiz.
  • Makine içerisinde bir miktar su varsa makinelerinizin kapağı tabii ki açılmayacaktır. Bu tür durumlarda yapılması gereken şey gayet basit. Program ayarını sıkma pompa bölümüne getirerek içerideki suyu tamamen boşaltın. Boşaltma işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirildikten hemen sonra makinelerinizin kapağını açabilirsiniz. Bu işlemleri doğru uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56