Ariston Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor

Ariston çamaşır makinesi yıkama yapmıyor sorunu hakkında konuşmak adına buradayız. Elektrik geliyor, su alıyor ancak yıkama yapmıyorsa aşağıdaki nedenleri göz önünde bulundurmak gerekebilir:

Ariston Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor Neden?

  • Motor arızası ile birlikte bu tür sorunlar karşınıza çıkacaktır. Müdahale edebileceğiniz bir sorun değil ve hiç vakit kaybetmeden Ariston servis ekiplerini arayarak sizler de servis talebi oluşturabilirsiniz.
  • Elektronik kart arızası da söz konusu olabiliyor ve bu tür durumlarda da yine profesyonel isimlere ihtiyacınız olacaktır. Servis ekipleri en kısa süre içerisinde yaşam alanlarınıza ulaşacak ve sorunu da çözecektir. Bunun için abartılı rakamlar talep etmeyecekleri gerçeğini de hatırlatmak gerekiyor.
  • Bu tür sorunlarda parça değişimi ya da ilgili parçanın doğru bir şekilde onarılması ile birlikte sorun ortadan kaldırılacaktır. Endişe etmenize gerek yok çünkü profesyonel ekipler her şekilde sorunu çözüyor ve imdadınıza yetişiyorlar. Dilediğini an arayabilir ve sorunu detaylı bir şekilde aktardıktan sonra sizler de servis hizmeti alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ariston çamaşır makinesi yıkama yapmıyor ne yapmalıyım?

Ariston çamaşır makineniz yıkama yapmıyorsa, öncelikle makinenin fişini çekin ve ardından filtresini kontrol edin. Filtre tıkalıysa, temizleyin. Ayrıca, makinenin kapasitesinin üzerinde yüklenmesinden kaçının ve doğru deterjan miktarını kullanın. Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, Ariston yetkili servisi ile iletişime geçin.

Ariston çamaşır makinesi su almıyor, ne yapabilirim?

Ariston çamaşır makinesi su almıyorsa, öncelikle su kaynağını kontrol edin ve musluğun açık olduğundan emin olun. Daha sonra su hortumlarını kontrol edin ve hortumların düzgün bir şekilde takıldığından ve tıkalı olmadığından emin olun. Sorun devam ederse, Ariston servisi ile iletişime geçin.

Ariston çamaşır makinesi neden dönmüyor?

Ariston çamaşır makinesi dönmüyorsa, öncelikle makinenin üzerindeki yükü kontrol edin. Makinenin kapasitesinin üzerinde yüklenmesi durumunda, makine dönmeyebilir. Ayrıca, makinenin dengeli bir zemine yerleştirildiğinden ve ayaklarının doğru ayarlandığından emin olun. Sorun devam ederse, Ariston servisi ile iletişime geçin.

Ariston çamaşır makinesi neden su tahliye etmiyor?

Ariston çamaşır makinesi su tahliye etmiyorsa, öncelikle tahliye hortumunu kontrol edin ve hortumun tıkalı olmadığından emin olun. Daha sonra filtresini kontrol edin ve tıkalıysa temizleyin. Ayrıca, tahliye hortumunun yerleştirildiği boşaltma yerinin doğru olduğundan emin olun. Sorun devam ederse, Ariston teknik servisi ile iletişime geçin.

Ariston çamaşır makinesi neden kötü kokuyor?

Ariston çamaşır makinesi kötü kokuyorsa, öncelikle makineyi boş çalıştırın ve makine içinde kalan deterjan kalıntılarını temizleyin. Daha sonra makine içinde bir kireç çözücü kullanarak makineyi temizleyin. Ayrıca, makinenin kapısını açık bırakarak nemin ve kötü kokuların azalmasını sağlayabilirsiniz.

Tags:
444 78 56