Buzdolabının Motoru 5 Saniye Çalışıp Duruyor

Buzdolabının Motoru 5 Saniye Çalışıp Duruyor

Buzdolabının motoru 5 saniye çalışıp duruyor ise normal karşılanmaz. Buzdolaplarının sisteminde soğutma işleminin düzgün yapılabilmesi için zamanlayıcı, termostat, fan gibi farklı bileşenler yer alır. Belirtilen bileşenlerden herhangi birinin arıza vermesi durumunda buzdolabınız işlevini yapamayarak çalışmayı durdurabilir.

Buzdolabının Motoru 5 Saniye Çalışıp Duruyor Ne Yapmalıyım?

Buzdolabının motoru 5 saniye çalışıp duruyor ise teknik bir arızanın olduğunu ifade edebiliriz. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini aşağıda belirttik.

  • Buzdolabınız ile alakalı karşılaşmış olduğunuz bu durum motordan kaynaklanabilir. Kompresör ya da role termik parçaları arızalı olabilir.
  • Buzdolabınıza yeni kompresör ya da role termik takılması gerekebilir. Kullanıcı olarak müdahale edilmemesi gereken bir durum olup hemen teknik servisten yardım almakta fayda vardır.
  • Bazı buzdolabının motorları yeniden tamir edilerek kullanılır hale getirilebilir. Fakat motor değişmesi gerekiyorsa biraz maliyetli olabilir. Röle termik parçası değişimi ise çok maliyetli olmayıp uygun fiyata değiştirilebilir.
  • Böyle bir durumla karşılaştığınızda teknik servisi arayarak buzdolabınızı yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu durum daha kötü sonuçlanabilir. 
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA