Bosch Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyor

“Bosch buzdolabı üst soğutuyor alt soğutmuyor.” hatası, eski Bosch ürünleri kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Eski ürünler, bu tip sorunları yaşayabilmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanılmış olan bu cihazların soğutma sistemi, gittikçe eskimeye başlamaktadır. Bunun için buzdolabı bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu hata, çoğunlukla soğutucu kompresörün parçalı kısımlarında oluşan hatalardan meydana gelmektedir.

Kompresör, 2 parçadan oluşmaktadır. Biri yönetim, diğeri ise soğutma işlevini yerine getirir. Soğutucu işlevini yerine getiren kompresör parçası, zamanla eskir ve kullanılamaz hale gelir. Yönetim işlevini yerine getiren parça, buzdolabının üst kısmını yönetmektedir. Soğutucu görevini yerine getiren parça ise, buzdolabının alt kısmında yer alan dondurucu bölmesini yönetmektedir.

Bosch Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyor Sorununun Çözümü

Kompresörde oluşan aksamalar, bu problemin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu sorunun çözümü için Bosch servisinden hizmet alınabilmektedir. Maalesef tüketici olarak sizlerin cihaza müdahalede bulunabilmesi mümkün değildir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56