Bosch Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyor

“Bosch buzdolabı üst soğutuyor alt soğutmuyor.” hatası, eski Bosch ürünleri kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Eski ürünler, bu tip sorunları yaşayabilmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanılmış olan bu cihazların soğutma sistemi, gittikçe eskimeye başlamaktadır. Bunun için buzdolabı bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu hata, çoğunlukla soğutucu kompresörün parçalı kısımlarında oluşan hatalardan meydana gelmektedir.

Kompresör, 2 parçadan oluşmaktadır. Biri yönetim, diğeri ise soğutma işlevini yerine getirir. Soğutucu işlevini yerine getiren kompresör parçası, zamanla eskir ve kullanılamaz hale gelir. Yönetim işlevini yerine getiren parça, buzdolabının üst kısmını yönetmektedir. Soğutucu görevini yerine getiren parça ise, buzdolabının alt kısmında yer alan dondurucu bölmesini yönetmektedir.

Bosch Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyor Sorununun Çözümü

Kompresörde oluşan aksamalar, bu problemin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu sorunun çözümü için Bosch servisinden hizmet alınabilmektedir. Maalesef tüketici olarak sizlerin cihaza müdahalede bulunabilmesi mümkün değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosch Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyorsa Ne Yapabilirim?

Bu durumda, öncelikle cihazınızın termostat ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Termostat ayarını daha düşük bir sıcaklığa ayarlayarak alt kısmın soğumasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, buzdolabının alt kısmında hava dolaşımını engelleyebilecek nesneleri çıkarmak ve bu bölümün hava çıkışını temizlemek de yardımcı olabilir. Eğer bu adımlar işe yaramazsa, cihazınızın bir tamirci tarafından kontrol edilmesi gerekebilir.

Bosch Buzdolabı Üst Kısmı Çok Soğuk Alt Kısmı Sıcak, Bunun Sebebi Nedir?

Buzdolabının üst kısmı soğuk ve alt kısmı sıcak olması genellikle kapı contası problemlerinden kaynaklanır. Kapı contası sızdırmaya başladığında, buzdolabının içindeki sıcak hava dışarı çıkabilir ve üst kısım daha soğuk kalırken alt kısım daha sıcak olabilir. Contanın hasarlı olup olmadığını kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirin. Ayrıca, buzdolabının alt kısmında hava dolaşımını engelleyebilecek nesneleri çıkarmak ve bu bölümün hava çıkışını temizlemek de yardımcı olabilir.

Bosch Buzdolabı Alt Kısmı Soğuyor Üst Kısmı Soğumuyorsa Sorun Nedir?

Bu durumda, muhtemelen buzdolabının alt kısmındaki soğutucu sistemi veya fanıyla ilgili bir sorun var. Bu, buzdolabının alt kısmının soğuk kalmasına ve üst kısmın soğutmamasına neden olabilir. Bu durumda, cihazınızın bir tamirci tarafından kontrol edilmesi ve gerekirse parça değişimi yapılması gerekebilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56