Beko Bulaşık Makinesi E02 Hatası: Su Akışını Yeniden Başlatma Rehberi

Beko bulaşık makinesi E02 hatası sıklıkla görülen bir sorundur. Teknolojinin gelişmesi ile en iyi beyaz eşya markalarından biri olan Beko kendini her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir. Yeni çıkan modeller arasında en çok tercih edilenlerden birisi şüphesiz dijital ekranlı olan makinelerdir.

Kimi zaman çeşitli sebeplere bağlı olarak bulaşık makineleri E02 hatası verebilmektedir. Elbette kişiler genel olarak hata kodlarını bilmediği için bunun ne anlama geldiğini de oldukça merak etmektedir. Makinelerin birçok hata kodu bulunmaktadır. E02 kodu da bu hata kodlarından birisidir. E02 hata kodunun anlamı ise ‘su kesik’ şeklinde ifade edilmektedir.

Beko Bulaşık Makinesi E02 Hatası Sebepleri

Beko bulaşık makinesi E02 hatası sebepleri bu sorunu yaşayan kişilerin merak ettiği bir konudur. Her sorunun olduğu gibi bu sorunun da bazı sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepler arasında:

  • Musluktan su gelmiyor olabilir
  • Musluktan suyu makineye ileten malzemede sorun oluşmuş olabilir
  • Makine hata veriyor olabilir

Denenebilecek Yollar:

  • Makineyi sıfırlayabilirsiniz
  • Kapat-aç yapabilirsiniz

Bunlara rağmen düzelme görülmediyse servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

E02 hatası genellikle su ısıtmada bir sorun olduğunu gösteriyor. Benim makinemde ısıtıcı element bozulmuştu ve değiştirilmesi gerekti. Eğer bu hatayı görüyorsanız, ısıtıcı elemanı kontrol ettirmelisiniz.

Leave a Comment
444 78 56