Beko Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor

Bulaşık makinesinin teknolojik özellikleri çerçevesinde kullanım rahatlığını her açıdan sağlayacak geniş fonksiyonlara yer veriliyor. Bu alanda birbirinden geniş özellikleri ile dikkat çeken Beko bulaşık makineleri öne çıkıyor. Beko bulaşık makinesi modellerinin iç kısmında bulunan ışık sayesinde çok daha raht bir şekilde bulaşıkların yerleştirilmesi ve makineden alımı gerçekleştirilebiliyor.

Ancak bazı durumlarda Beko bulaşık makinesi ışığı yanmıyor şeklinde bir sorunla karşı karşıya kalınabiliyor. Bu noktada öncelikli olarak;

Bulaşık makinelerinin çalışma prensibi çerçevesinde cihaz programı tamamlandığından 15 dakikalık bir süre sonunda otomatik olarak ışıkları sönmüş veya

Bulaşık makinesine bulaşıkların yerleştirilmesi sırasında yanlışlıkla ışığının söndürülmüş olması veya

Bulaşık makinesinin kapak kısmının ‘yarım’ açık şekilde kalmış olması,

Gibi durumlara dikkat edilmelidir. Bu tip durumlar olağan bulaşık makinesi ışığı sönmesi durumlarını oluşturur. Ancak bu tip hususlara ilişkin yapılan kontrollerde, sorunun buradan kaynaklanmadığı tespit edilir ise ampulün arızalanmış olması muhtemeldir.

Bu durumda ise mutlaka ampulün değişimi gereklidir. Bu şekilde de çözüm sağlanamaması durumunda mutlaka profesyonel servis desteği alınması gerekir.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA