Beko Bulaşık Makinesi Koku Yapıyor

Bulaşık makinelerinin kullanımına ilişkin olarak en sık şekilde görülen sorunların başında kötü koku sorunları gelmektedir. Bulaşıkların yıkanmasından sonra makine içerisinde ortaya çıkan hoş olmayan kokular fazlasıyla rahatsız edici olabilir. Beko bulaşık makinesi koku yapıyor sorunu da bu neden ile en sık şekilde görülen sorunların başında geliyor.

Bulaşık makinesi yüksek teknolojisi ile normal şartlarda yıkama işlemi sonrasında tüm artıkları en hızlı şekilde makineden tahliye edebilir. Ancak farklı değişken bu işlemde sorunların oluşmasına ve sonucunda da koku sorununun yaşanmasına neden olabilir.

Beko bulaşık makinelerindeki koku sorunu;

Bulaşık makinesinde çok kirli ve fazla yağlı bulaşıkların yıkanması sonucunda, sıcak su ile temasları doğrultusunda atıklar içeride kalabilir. Bu durumda kokuya neden olabilir. Böyle bir sorun yaşanmaması için bulaşıkların önce akıtılmasına dikkat edilmelidir.

Bulaşık makinesinin su tahliye hortumu yani gider hortumunda artıklara bağlı yaşanan tıkanıklıklarda koku sorununun yaşanmasına neden olur. Koku sorunu mevcut olduğunda hemen tahliye hortumu kontrol edilerek, tıkanıklık varsa giderilmelidir.

Bulaşık makinesi süzgecinin tıkanması da en etkili koku kaynaklarından birisidir. Bu neden ile de koku sorununun yaşanmaması için düzenli periyotlarda (mümkünse her yıkamadan sonra) süzgecin çıkartılarak, iyice temizlenmesi gerekir.

Şeklindeki uygulamalar sonucunda giderilebilir ve önlenebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56