Electrolux Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makinesi kullanımı için en sık görülen sorunların başında makinenin su almaması sorunu gelir. Electrolux bulaşık makinesi su almıyor sorunu nedeniyle bulaşık yıkama işlemlerini yerine getiremez. Eğer bulaşık makineniz su almıyor ve bu nedenle de bulaşıklarınızı yıkayamıyorsanız, öncelikle bulaşık makinenizin bağlı bulunduğu su musluğunun, şebekesinde su olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer muslukta yeterli tazyikte su mevcut ise bu durum makinenizin ilgili parçalarından birisinde sorun olduğundan dolayı, makinenin su almama sorununu yaşattığını göstermektedir.

Electrolux bulaşık makinelerinin su almama sorununa;

Su giriş ventili,
Pompa motoru,
Emniyet sivici,
Pervaneler,

Şeklinde parçalardaki arızalanmalar yol açar. Buna göre Electrolux bulaşık makinesi su almıyor sorununun çözümü için gerekli müdahaleler;

Su giriş ventili arızalıysa, makineniz su alamaz. Bunun için bulaşık makinesi su alamama sorunu varsa ilk bu parça kontrol edilir ve arızalı olduğu belirlenir ise yeni su giriş ventili takılarak, sorun çözülür.

Eğer makinenizin su almama sorunu pompa motoru arızasından kaynaklanıyorsa makinenin pompa motorunun yenisiyle değişimi gerçekleştirilir.

Electrolux bulaşık makinelerinde emniyet sivici özelliği bulunan modeli kullanıyorsanız bu parçadaki arızadan bu sorunu yaşayabilirsiniz. Buna göre bulaşık makinenizdeki bu sorunun çözümü uzman personeller tarafından arızalı emniyet sivicinin değişimi ile sağlanabilir.

Pervaneler de tıkandığı zaman su alımını engeller. Uzman personeller tarafından makinenin pervaneleri sökülür ve tıkanıklık varsa yenisi ile değiştirilerek, sorunun çözümü sağlanır.

Şeklindedir. Bu müdahalelerin kesinlikle uzman personeller tarafından gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56