Electrolux Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Electrolux bulaşık makineniz, normal yıkama programı çerçevesinde aldığı deterjanlı ve pis suyu yıkama sonucunda dışarıya atar. Makinenizde bunu sağlamakla görevli olan belirli parçalar bulunur. Bu nedenle de Electrolux bulaşık makinesi su boşaltmıyor gibi bir sorun yaşıyorsanız kesinlikle bu ilgili parçalardan bir tanesi ile ilgili olarak arıza yaşıyorsunuz anlamına gelir. Bir bulaşık makinesinin suyu boşaltamaması, makinenin tam olarak kullanılabilmesine engel teşkil eder. Bu yüzden bulaşık makinenizi iyi bir şekilde kullanabilmek için boşaltım sorununu gidermelisiniz. Bunu da ancak uzman personeller tarafından profesyonel işlemlerle sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinenizde su boşaltım sorunu yaşıyorsanız;

Bulaşık makinenizin pompa motoru arızalı olabilir. Bu durumda makinenizin suyu boşaltamamasına neden olur. Böyle bir durumda uzman personeller makinenizin alt kısmından pompa motoruna ulaşarak, arızalı olan pompa motorunu yenisi ile değiştirir. Bu işlemle su boşaltımı tamamı ile sağlanabilir.

Bulaşık makinenizin yıkama suyunu boşaltamamasına neden olan ikinci etken ise su tahliye hortumunun tıkanmış olmasıdır. Bulaşık makinenizin su tahliye hortumu tıkanmış ise su akışı sağlanamaz. Bu yüzden su tahliye hortumu sökülerek, mevcut tıkanıklığı giderilir. Böylelikle sorunun çözümü sağlanır.

Şeklinde müdahaleler gerçekleştirilir. Electrolux bulaşık makinesi su boşaltmıyor sorununa karşı bu müdahaleler gerçekleştirilir. Bu müdahaleler ile makinenin suyu boşaltması sağlanır. Ancak su boşaltımı bu müdahalelere rağmen sağlanamazsa makinenizin program aygıtı arızalı olabilir ki bunun için parçanın onarımı ve gerekli olursa değiştirilmesi gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56