Samsung Çamaşır Makinesi De Hatası

Samsung çamaşır makinelerinde basit nedenlerden dolayı de hatası meydana gelebilmektedir. Bu sorunun ana kaynağı ise, çamaşır makinesinin sıkı bir şekilde kapanmamasından dolayı gelişir. Çamaşır makinesinin kapağını doğru bir şekilde kapattığınızda ise, bu sorunun büyük bir ihtimalle çözüldüğünü görebilirsiniz. Genel olarak lcd veya led ekrana sahip olan çamaşır makinelerinde bu hata alınmakta olup, panelde hata kodu olarak belirirken kolayca halledilebilir bir uyarı halinde olacaktır.

***Çamaşır makinesinin kapağının herhangi bir giysi tarafından sıkıştırılmadığına emin olmalı ve çamaşır makinesinin aktif bir şekilde çalışabilmesi için, kapağın tam olarak kapalı olduğuna emin olmalısınız.

***Kapak açma kolunda eğer bir hasar bulunuyorsa, bu sorunu tamamen bitirebilmek için teknik servise ulaşmanız daha iyi olacaktır. Bu sayede önemli bir arıza olan kapı kolundaki hasarın tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

***Makinedeki emniyet kilidinin durumuna bakarak ta sorunun tam olarak kaynağını öğrenmeye başlayabilirsiniz. Yukarıdaki durumları deneyerek bu alanda kesin olarak bir sonuç almayı mümkün bir hale getirebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56