Beko Bulaşık Makinesi Isıtmıyor

Bulaşık makinesi teknolojileri, bulaşıkların elde yıkanmasından kurtulmaya yardımcı olmasının dışında bulaşıkların son derece yüksek bir su sıcaklığı seviyesinde yıkanmasına yardımcı olmaktadır. En önemli avantajlarından birisi olan elde yıkamada çıkılamayacak su sıcaklığında bulaşıkların yıkanması fonksiyonu için su ısıtmayı gerçekleştirememesi, makinenin tüm özelliğini ortadan kaldırabilmektedir.

Beko bulaşık makinesi ısıtmıyor sorununa yönelik olarak mutlaka en kısa süre içerisinde gerekli müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu süreçte;

Bulaşık makinesinin rezistansının 220 Volt düzeyinde akım alamaması, suyun ısınmamasına neden olur. Bu noktada voltaj ölçüm ekipmanı ile ölçüm yapılması gerekir. İdeal seviyede akımın mevcut olmaması makinenin program kartında arıza olduğunu gösterir. Program kartının onarımı ya da yenisi ile değişimi uygulanır.

Makinede su sıcaklığını düzenleyen ve ölçümleyen termostat parçasındaki yaşanan arızalarda ısıtmama sorunlarının oluşmasına neden olur. Arızalı olan termostat parçasının mutlaka yenisi ile değişiminin gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunur.

İşlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler bulaşık makinesinde kullanıcıların belirlemiş oldukları programa uygun şekilde aldığı suyu ısıtması sağlanarak, en kaliteli şekilde bulaşıkların yıkanması sağlanabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56